Categorieën: Nieuws

Buste Von Rabenhaupt verkast naar Waagplein

De buste van Carl von Rabenhaupt krijgt een nieuwe plek. Het Stadsbestuur heeft ingestemd met een verzoek van de Koninklijke Vereeniging voor Volksvermaken.

Die wilde dat Von Rabenhaupt weer naar het zuiden zou kijken, daar waar in 1672 het leger van Bommen Berend vandaan kwam. De buste stond op een onopvallende plek aan de noordzijde van het stadhuis. Het beeld krijgt een nieuwe plek op de hoek Waagplein – Waagstraat en kijkt vanuit het Goudkantoor naar het zuiden.

De overwinning van Von Rabenhaupt op de Bisschop van Münster wordt nog jaarlijks gevierd, op 28 augustus. De buste werd gemaakt door beeldhouwer Willem Valk.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Ik heb het gevoel dat we hier gepresenteerd worden met een onoplosbare puzzel. Waar staat de buste nou, en sinds wanneer? Er word alleen gesproken van de (huidige) locatie, namelijk de noordzijde. Maar in verleden tijd. Dus de verplaatsing heeft al plaats gevonden? Nee want de kernzin spreekt van 'krijgt een nieuwe plek'. We kunnen alleen concluderen dat de buste in opslag is.

    Ook een groot vraagteken is wat de eerste positie van de kop was. "weer naar het zuiden" Maar waar was dat, en wanneer heeft die laatste verplaatsing plaatsgevonden? Hoe vaak is het beeld uberhaupt verplaatst sinds de oorspronkelijke plaatsing in 1972. (ook geen overbodige informatie overigens)

  • Dat lelijke ding heeft jaren lang op een plaats gestaan waar het thuis hoort. Valt niemand op.
    Nu krijgt dat ding een ere plek! Waarom?

    • De man van wie de buste is, verdient een standbeeld op de Grote Markt. Dat hij is afgescheept met "dat lelijke ding" (valt wel mee vind ik, maar dat is smaak), is een schande die tot op de dag van vandaag op de schouders van alle Groningers drukt.

      Als je het niet weet: Carl von Rabenhaupt, baron van Sucha, Drost van Drenthe, bevelhebber van de verdediging van de stad Groningen in 1672, het jaar dat "Bommen Berend", de bisschop van Münster, onze stad aanviel. Wij vieren die succesvolle verdediging nog elk jaar op 28 augustus.

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

54 minuten geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

15 uur geleden