Categorieën: Nieuws

Nieuw boek over pop in Groningen

Eind november verschijnt een nieuw boek over de plaatselijke popscene. Muziekjournalist Peter van der Heide  schreef het samen met Harry Romijn en Gert Plas ter gelegenheid van het tienjarig jubileum van het Poparchief Groningen.

Met oog voor minder voor de hand liggend materiaal over markante figuren, invloedrijke podia en gedenkwaardige gebeurtenissen. Van Michael Jackson die ooit voet zette op Groningse bodem en eendagsvlieg Slimme Schemer ft. Tido tot de hippe danceclub Paradigm en de wereldberoemde Anton Corbijn die hier zijn eerste popfoto’s schoot.

In 2006 richtten het Gronings AudioVisueel Archief (GAVA) en RHC Groninger Archieven het Poparchief Groningen op. Op de website staan ondertussen zo’n 12.000 items en 8.500 afbeeldingen en er is een groot archief met tienduizenden items.

Menno van Duinen

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

5 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

5 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

6 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

7 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

7 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

9 uur geleden