foto: Bob de Vries
Het tv-programma Zembla besteedt woensdag aandacht aan de achtjarige Victor. Hij is sinds zijn geboorte lichamelijk en verstandelijk zwaar gehandicapt.
Vorig najaar belandde hij met zware benauwdheidsklachten op de Intensive Care van het UMCG. Hij stikte bijna, waarna zijn ouders vroegen om een tracheo-stoma. Dat is een buisje in de luchtpijp waardoor je weer kan ademen. Het behandelteam ziet daar geen heil in, waarna het conflict escaleert.
De wanhopige ouders wijken uit naar een ziekenhuis in het buitenland, waar ze Victor wel willen opereren. Hij krijgt een buisje in zijn luchtpijp, knapt helemaal op en is sindsdien niet meer benauwd geweest.
Zembla onderzoekt waarom het conflict zo hoog kon oplopen. Het programma op NPO2 begint woensdag om 21:15 uur.
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…
Bekijk reacties
Ik heb met verbazing naar deze uitzending gekeken
Ik ben zelf al meer dan 40 jaar i.c. verpleegkundige
Ik ben van mening dat de ouders DE specialisten zijn bij de verpleging/verzorging van dit kind
Dit impliceert dat je heel goed naar deze ouders MOET luisteren
Als ik de foto"'s en de films van dit stikkend kind zie is mijn eerste reactie maak de ademweg vrij door intubatie of tracheostoma en ga dan verder kijken.Ik zag dat het kind in Groningen al was geintubeerd. Mijn vraag is dan als het kind na intubatie geen aanval meer heeft is het des te meer een indicatie om een tracheostoma te geven. Onvoorstelbaar dat dit zo is gegaan. Wat vindt de inspectie hiervan ?