Met ingang van 27 oktober is het Mobiel Medisch Team (MMT) met de traumahelikopter en het MMT-voertuig gestationeerd op Groningen Airport Eelde.
Na ruim vijftien jaar verhuist de standplaats van de traumaheli van de daklocatie van het UMCG naar Eelde. Vanaf daar zal het team 24 uur per dag paraat staan om met de traumahelikopter en het MMT-voertuig gespecialiseerde acute zorg te verlenen bij ernstige ongevallen.
Op donderdag 27 oktober rond 7.30 uur s’ochtends vliegt het MMT voor het laatst met de traumahelikopter vanaf de huidige standplaats. Het helikopterdek van het UMCG blijft ook na de verhuizing in gebruik, om patiënten snel met de traumahelikopter naar het ziekenhuis te brengen als dat noodzakelijk is.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
Bekijk reacties
Ik snap niet waarom dit verschil gaat maken? De helikopter zal toch nog net zo vaak als nu bij het UMCG zijn? Waar gaan de patiënten anders heen?
ik begrijp niet waarom de auto ook. of hebben ze daar ook last van.
De helicopter is er om een trauma arts snel ter plaatse te brengen. Patiënten worden niet vaak met helicopter vervoerd. Die gaan vaak gewoon met een ambulance naar ziekenhuis. En als ze dan toch daar zitten moet de auto er ook staan als de helicopter niet kan vliegen. Dus dat gaat veel vliegbewegingen rondom het umcg schelen.
Okay bedankt voor je uitleg.
als je daar woont of gaat wonen weet je dat er een ziekenhuis met trauma helikopter er zijn. zeur dan niet dat je er last van hebt. als je moeder of vader iets heeft wil je ook snelle hulp,toch. of kunnen we ze dan laten liggen????