Categorieën: Nieuws

Nobelprijs voor Groninger Ben Feringa (Update)

De Nobelprijs voor scheikunde is toegekend aan de Groninger hoogleraar Ben Feringa. Dat is woensdag bekendgemaakt.

Feringa krijgt de Nobelprijs voor de ontwikkeling van moleculaire machines. Hij moet de prijs delen met de Fransman Jean-Pierre Sauvage en de Amerikaan Fraser Stoddart.

Feringa is sinds 1988 hoogleraar organische chemie aan de Rijksuniversiteit. Ook is hij vice-voorzitter van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen. De Nobelprijs wordt op 10 december uitgereikt in Stockholm.

Donderdag ochtend heeft het radio programma OOG Ochtendshow een reactie kunnen krijgen van Ben Feringa.

interview-ben-feringa
Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Derde 'Groningse' winnaar na Kamerlingh Onnes en Zernike. Dan zal er ook een straat en een school of gebouw naar hem vernoemd moeten worden. Voor de hand ligt dat de nieuwe Zernikeborg nu Feringaborg gaat heten.

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

1 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

1 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

2 uur geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

2 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

3 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

4 uur geleden