Foto: Patrick Wind - 112groningen.nl
Bij een verkeersongeluk dinsdagavond nabij de Hoornseplas is een fietsster gewond geraakt. Het slachtoffer is met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis.
Het ongeluk gebeurde rond 18.45 uur op de Zunneriepe. Twee fietsers waren door nog onbekende oorzaak met elkaar in botsing gekomen. Eén van hen raakte gewond en moest behandeld worden door medisch personeel.
De politie heeft onderzoek gedaan naar de toedracht.
De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Bekijk reacties
Pokemon ?
De gewonde is een vrouw, ze kwam hard ten val..
Naar! Maar.... is het niet 'fietster'? Een 'fietsster' is iemand die heel goed kan fietsen...!
Ha Mascha,
Ondanks dat het 'gek' lijkt is de vrouwelijke vorm van 'fietser' dus 'fietsster':
Wat is de vrouwelijke vorm van fietser: fietster of fietsster?
Juist is fietsster, met twee s'en.
Het achtervoegsel -ster wordt altijd achter een werkwoordstam geplaatst: naaister, medewerkster, actievoerster, enz. Soms eindigt de stam van een werkwoord zelf al op een s, bijvoorbeeld in fietsen, poetsen, tennissen, enz. Als we hier het achtervoegsel -ster achter zetten, verschijnen er twee s'en: fietsster, poetsster, tennisster. Meer voorbeelden: lasster, leesster, oppasster, prutsster, schaatsster, schransster, verlosster, vervalsster.
https://onzetaal.nl/taaladvies/advies/fietster-fietsster