Categorieën: Nieuws

Twaalf jaar cel voor moord Vishoek

De 47-jarige Fokko F. is door de Groninger rechtbank veroordeeld tot twaalf jaar cel voor doodslag op de 43-jarige prostituee Mariyana Lenarova.

De man stak in januari 2013 de Bulgaarse prostituee neer met een mes, in haar werkkamer in de Vishoek. Er waren diverse bewijzen tegen F.: er zat bloed van het slachtoffer op zijn schoenen en een collega van het slachtoffer herkende hem toen hij de peeskamer verliet.

De verdachte heeft steeds gezegd dat hij zich niets van het voorval kan herinneren. Uit onderzoek in het Pieter Baancentrum is gebleken dat hij doet alsof hij aan geheugenverlies en black-outs lijdt. De rechtbank stelt dat de man geheel toerekeningsvatbaar is. Justitie had eerder tien jaar celstraf geëist, maar de rechter deed er nog eens twee jaar bij.

Gert van Akkeren

Recente berichten

“Maandag zonnige perioden, woensdag mogelijk 22 graden”

De zon laat zich de komende dagen vaak zien. Volgens OOG-weerman Johan Kamphuis zit de…

4 uur geleden

Esperantotunnel voorzien van asfalt

De Esperantotunnel is de afgelopen dagen voorzien van asfalt. De bedoeling is dat de nieuwe…

4 uur geleden

Oekraïners zoeken verbinding op vrijmarkt: “Boodschap van hoop opschrijven”

Een groep Oekraïners uit Haren, Groningen en verschillende andere locaties in de provincie heeft zaterdag…

5 uur geleden

Vindicat week lang in actie voor ouderen, kinderen en vluchtelingen: “Betrokkenheid versterken”

Studentenvereniging Vindicat zet zich vanaf maandag samen met diverse Groningse organisaties een week lang in…

5 uur geleden

Internationale deelnemers aan Voetbalkamp: “Zorgelijk dat op straat minder gevoetbald wordt”

Voor het vijfde jaar op rij wordt er in de meivakantie een Voetbalkamp gehouden op…

6 uur geleden

Stolpersteine gelegd voor familie Wolf in aanwezigheid van nabestaande

Op de Peizerweg zijn zondagmiddag Stolpersteine gelegd voor Maarten Wolf, zijn vrouw Regina Wolf-Kropveld en…

9 uur geleden