Categorieën: Nieuws

WLG speelt Pygmalion

Het Willem Lodewijk Gymnasium staat deze dagen in het teken van de jaarlijkse theatervoorstelling. Door ruim vijftig leerlingen wordt het stuk Pygmalion op de planken gebracht.

“Dit moet echt sneller”, zegt regisseur Hiepie Hoogeveen tegen een groep leerlingen die het podium moeten betreden. “Het moet vloeiend doorlopen zonder dat we te hoeven wachten.” Het is woensdagmiddag in de aula van het WLG. Op het programma staat de generale repetitie waarbij de laatste puntjes op de ‘i’ worden gezet.

Op het gymnasium wordt de komende dagen vier keer het stuk Pygmalion gebracht. “Speciaal voor deze voorstellingen heb ik drie verschillende voorstellingen samengesmeed tot één”, vertelt Hoogeveen. “Pygmalion is in de mythologie een Cypriotische prins en beeldhouwer die verliefd werd op de perfecte schoonheid van zijn eigen marmeren beeld. Ons stuk gaat daar ook over. In deze tijd hebben we alle middelen voorhanden om aan ons uiterlijk te sleutelen. Maar word je echt iemand anders als je kleding, accent en uiterlijk verandert?”

Anne Schreibers is één van de leerlingen die een hoofdrol speelt. “In september zag ik de posters dat ze spelers zochten. De afgelopen jaren heb ik nooit meegedaan, en daar heb ik best wel een beetje spijt van. Dus daarom besloot ik om dit jaar de stoute schoenen aan te trekken, en dat is een goede zet geweest. Want dit is echt ontzettend leuk.”

De voorstelling Pygmalion wordt komende vrijdag voor het laatst opgevoerd. De zaal is voor alle voorstellingen inmiddels volledig uitverkocht.

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

1 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

2 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

2 uur geleden

Aksel Cijntje (31) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…

2 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

3 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

4 uur geleden