Categorieën: Nieuws

SP stelt vragen over WIJ teams en Treslinghuis

De SP heeft vragen gesteld over de positie van de buurtsportwerkers en medewerkers van Werkpro bij de zogenaamde WIJ teams. Ook is de partij bezorgd over de voorzieningen van het Treslinghuis, nu de sloop daarvan aanstaande is.

De SP vindt dat weghalen van buurtsportwerkers bij de WIJ teams het stimuleren van sport en beweging buiten verenigingsverband in de buurt feitelijk onmogelijk maakt. De criteria waarom de ene eerstelijns functie ondergebracht wordt in een WIJ team en de andere niet is onduidelijk. Ook vindt de SP het vreemd dat de werkers van Werkpro geen onderdeel zijn van de WIJ teams.

Het Treslinghuis in de Oosterparkwijk wordt medio dit jaar gesloopt. Deze buurtaccommodatie biedt onderdak aan een aantal voorzieningen zoals buurtrestaurant, bijeenkomsten en vergaderingen, kantoren voor het WIJ team en de buurtorganisatie. Alternatieve huisvesting is nog niet geregeld.

Menno van Duinen

Bekijk reacties

  • Tja dan gaan de vrijwilligers sporten ipv onbetaald de gaten te dichten die er in de thuiszorg ontstaan. Dat kan natuurlijk niet! Prioriteit 1 van 'Wij' is toch de kosten van de thuiszorg omlaag te brengen door het werven van onbetaalde krachten ?

  • mooie geldvernietiging weer. Niks mis met dit gebouw(waar al veel aan verbeterd is) en het doel waarvoor het dient.

Recente berichten

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

28 minuten geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

1 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

1 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

3 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

3 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

4 uur geleden