Categorieën: Nieuws

Meer WW-uitkeringen in Groningen

Het aantal WW-uitkeringen in Groningen is vorige maand opnieuw toegenomen. Eind januari telde Groningen ruim 17.000 mensen met een WW-uitkering, een toename van 1100 personen, oftewel  bijna 7 procent.

Naast jaarlijks terugkerende seizoenseffecten speelt de invoering van de Wet werk en zekerheid een rol. Daardoor is het eerder lonend om vanuit de WW te gaan werken voor een lager salaris.

Mensen die tegen lager loon gaan werken, behouden een aanvulling uit de WW. Bovendien wordt het recht op uitkering pas beëindigd wanneer vaststaat dat er volgens de wet voldoende inkomsten zijn. Hierdoor blijft een groeiende groep langer meetellen in de WW-statistieken.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • En als mensen afglijden richting de bijstand heeft een dergelijk statistiek ook een positieve duiding. Of in dit geval mogelijk nog negatiever Ze tellen namelijk niet meer mee in deze WW statistieken.

    Het forum, het geklungel rond de zuidelijke ringweg alsook de extreem hoge huren (macro-economie) eist zijn tol.

  • Makro ontslaat 15% van de hoeveel personeelsleden in Groningen ? en V&D 350 werklozen erbij . het gaat goed met de economie.

    Gelukkig kan men wat men tekort komt halen bij het vervoer bedrijf door geen bussen (dus minder ritten ) naar de Grote Markt te laten rijden.
    Ik vermoed dat de gemeentelijke belastingen flink omhoog zullen gaan de komende jaren .
    Die fontein ( hoe maf kan men iets bedenken) komt er ook nog bij ..
    Wordt vast betaald uit het potje OVERIG ..!! Weet ik ook waar mijn hondenbelasting naar toe gaat ..

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

7 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

7 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

11 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

11 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

12 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

12 uur geleden