Categorieën: Nieuws

Fontein op Grote Markt in zicht

Het plan voor een fontein op de Grote Markt laat langer op zich wachten dan gedacht. Maar wethouder Joost van Keulen zegt dat de fontein er komt.

Nachtburgemeester Chris Garrit stelde het idee van de fontein al in 2014 voor en vele stadjers waren erg enthousiast. De wethouder liet na twee jaar weten het plan te omarmen, maar dat het minder eenvoudig is dan het lijkt. De nachtburgemeester kreeg te horen dat het plan verder onderzocht zou worden.

Het fonteinidee kreeg heel veel belangstelling vanuit de hele wereld. Maar Chris Garrit wil vooral dat de Groningers zelf ontwerpen inleveren. Dus geen nood voor de fonteinliefhebbers want sinds woensdagmiddag staan de plannen weer op de agenda.

Eva Michiels

Bekijk reacties

  • Dat worden gouden tijden voor de zeepfabrikanten !
    In de stromen schuim kan gelijk HET MONSTRUM worden weggepoetst.

  • Hoe dan ook ..de "achterlijke"..plannen gaan hoe dan ook door...
    Het Monstrum.( de apenrots op de grote markt)
    De vijver..s'winters lekker gemakkelijk beschikbaar als schaats vijver..( geen gezeur meer over wel of niet een schaatsbaan tijdens de kerst)
    En de mensen maar lopend naar de binnenstad..( lekker vijvertje kijken)..in hun gewatteerde jassen..( KOUD HE ) ??
    En ...de zuidelijk (uitgang) naar het "Noordelijk"... gelegen binnenstad..
    Er komt een kabelbaan ..
    Geen idee met wat voor onzalige ideën ze nog meer van plan zijn om mee te komen.
    Ik ben blont..dus... het is wel duidelijk dat ik het niet begrijp ..
    Probeer het maar niet uitteleggen ..

  • Zou denk ik wel mooi zijn als de Ster van de Grote Markt de plek wordt. Je zou zelfs gelaagd het ontwerp van de ster als het ware 'omhoog' laten komen, als ontwerp.

  • Het grotendeels busrit maken van de Binnenstad is natuurlijk een mooi plan.
    Een fontein met vijver lijkt me een onzalige gedachte. Ik snap de toegevoegde waarde van zoiets niet. Nadeel is ook dat op de plek van de fontein het lastig is om een marktkraam, kermisattractie of evenemententent te bouwen.

  • Fontein, bankjes, fietspad/-strook, meer groen en geen stinkbussen meer op de Grote Markt.
    Ik kan niet wachten!
    En laat dat Monstrum maar zitten.

  • MarcS,
    11/2-20.16 uur.
    Ik weet niet wat azijnpissen met een fontein of met HET MONSTRUM te maken heeft, maar pas op dat u mensen niet op een idee brengt.

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

2 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

3 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

4 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

4 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

5 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

6 uur geleden