Categorieën: Nieuws

Ecologische ‘Grote Boodschap’

Bij herberg De Helleborus in Engelbert kan ‘de grote boodschap’ nu op duurzame wijze worden gedaan. Hier hebben ze namelijk het zogenaamde Otji Toilet. Een fenomeen dat is overgewaaid uit Zuid-Amerika en dat al sinds de 15e eeuw wordt toegepast.

De grote boodschap wordt bedekt met houtskool. In een later stadium wordt het gefermenteerd met behulp van zuurkool-bacteriën. Dit alles wordt op een geurloze en hygiënische manier bewerkt.

Het toiletsysteem is innovatief en waterbesparend. Daarnaast zijn menselijke uitwerpselen erg vruchtbaar voor landbouwgrond. Voor wie meer wilt weten over dit onderwerp is er aanstaande zaterdag een cursus.

Ewout Haverkamp

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

34 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

53 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden