Foto: Google Streetview
De gemeente Haren blijft definitief zelfstandig. Dat heeft de gemeenteraad maandag besloten. D66, VVD, Gezond Verstand Haren en het CDA stemden voor zelfstandigheid.
Haren is met zijn 18 duizend inwoners een kleine gemeente, maar een meerderheid van de inwoners wil niet dat Haren opgaat in Groningen. Het Drentse Tynaarlo wil zelf niet fuseren.
Volens het gemeentebestuur is Haren financieel gezond genoeg om apart te blijven functioneren.
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Bekijk reacties
Gelijk heeft men daar, des te groter een gemeente, des te meer afstand er tussen burger en bestuurders gaat ontstaan en of dat nu wenselijk is? Kostenbesparend klinkt leuk, maar de praktijk zal uitwijzen/heeft toch te vaak uitgewezen dat juist het tegenovergestelde ontstaat.
De gemeente Haren is inderdaad onverstandig bezig! Ze hadden Groningen de laatste kans moeten geven om zich aan te sluiten bij Haren. Het gaat toch immers om gunnen en de burger? En het contact tussen burger en overheid is in Haren net een stuk persoonlijker....
De gemeente Haren is erg onverstandig bezig. Ze hadden voor de overdracht van de zorgtaken al moeite voorzieningen in stand te houden. Men hoopt kennelijk dat hulpbehoevenden het dorp ontvluchten om in de stad te gaan wonen.
Zelfstandig heeft men wel minder invloed op regionale ontwikkelingen? Ook had ik niet het idee dat gemeentes zelf konden beslissen dat ze zelfstandig konden blijven. Een flinke financiele korting vanuit provincie en landelijke overheid lijkt me hier op z'n plaats iig. Het spreekt van een elitaire houding waar men zich beter vind dan de rest, maar tja het is Haren. Ben benieuwd welke volgende pietluttige gemeente in Groningen nu ook zelfstandig denkt te kunnen blijven? Bespottelijk.
Geschift, die Gemeente Haren. Korte metten met dat zootje daar! Nu direct bij de stad Groningen indelen. Kom nou! Zijn we helemaal gek geworden met dat Haren? In alles profiteren ze van de stad.
En wel weer een nieuw bedrijventerrein aanleggen langs de A28 (Nesciopark), terwijl er in de stad vele hectaren beschikbaar zijn op Westpoort en Rode Haan, om over leegstand nog maar niet te spreken.
Een tijdje geleden beschouwden ze zichzelf als te klein om zelfstandig te kunnen voortbestaan en nu is dat argument even verdwenen. Een serieus provinciebestuur maakt snel korte metten met deze amateurpolitici.
Wel profiteren van de aanwezigheid van de stad maar geen serieuze bijdrage willen leveren.
Verstandig en moedig besluit. De enige logische kandidaat: Tynaarlo, sluit een fusie op de langere termijn ook niet uit.
Leuk ! dat de villa van WF Hermans nog even in beeld kwam.