Categorieën: Nieuws

Archeologische vondsten langs spoor bij Essen

Langs het spoor tussen Groningen en Haren bij het buurtschap Essen zijn diverse archeologische vondsten gedaan. Dat gebeurde op de plek waar in de toekomst een nieuw rangeerterrein komt.

Er werden scherven van potten en sporen van landbewerking gevonden van tweeduizend jaar oud. Ook is er materiaal gevonden uit de Middeleeuwen.

In de buurt stond van 1215 tot 1694 het vrouwenklooster Yesse en mogelijk komen de spullen daar vandaan. Die vondsten worden waarschijnlijk aan het kloostermuseum in Essen gegeven.

Andor Heij

Bekijk reacties

  • op wiens grondgebied komt deze rangeergelegenheid eigenlijk ?
    Hier wordt weer een fraai stukje open landschap en cultureel erfgoed tussen Groningen en Haren opgeofferd..

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

4 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

5 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

6 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

7 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

7 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

9 uur geleden