Categorieën: Nieuws

Bewijslast aardbevingen omgekeerd

Groningers die schade aan hun woning hebben als gevolg van een aardbeving, hoeven dat niet meer voor de rechter te bewijzen. Dat schrijft minister Kamp aan de Tweede Kamer.

Kamp dient begin volgend jaar een voorstel in om de bewijslast van de schade door de gaswinning om te draaien. De Tweede Kamer drong daar op aan. Kamp wilde daar eerst niet aan en vroeg advies aan de Raad van State. Die meldde dat hier geen principiële bezwaren tegen zijn.

Kamp schrijft in zijn brief aan de Kamer, te verwachten dat dat door die maatregel mensen minder snel de stap naar de rechter maken.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

21 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

1 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

5 uur geleden