Categorieën: Nieuws

Stadshistoricus herdenkt Julia Culp

Gewapend met een penseel, een potje zwarte verf en een doekje met wat terpentijn trok stadshistoricus Beno Hofman gisteren naar de Folkingestraat.

Op de vijfenveertigste sterfdag van concertzangeres Julia Culp wilde hij de steen op haar geboortehuis een opknapbeurt geven. Het ergerde hem dat de steen onleesbaar was geworden.Hofman maakte eerder een aflevering over de concertzangeres in de serie Beno’s Stad. Later schreef hij een boek over de beroemdste Groningse zangeres ooit.

Julia Culp trad, onder andere, op met de tenor Enrico Carrouso. Componist Anrnold Schonberg schreef stukken voor haar, zij werd ook wel de Hollandsche Nachtegaal genoemd.

Ecco van Oosterhout

Recente berichten

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

3 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

4 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

4 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

4 uur geleden

Doorfietsroute Groningen – Ten Boer geopend

Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…

5 uur geleden

Hanze-studenten maken documentaire in Braziliaanse sloppenwijk

Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…

6 uur geleden