Stadjers, (ex)vluchtelingen en mensen van het asielzoekerscentrum dachten gistermiddag met elkaar na over de toekomst van vluchtelingen in de stad. Zo’n honderd mensen kwamen af op het project, dat voortvloeide uit de Facebookpagina “Wat kun jij doen?”.
In de openbare bibliotheek werden ideeën uitgewisseld, afgeschoten en verder uitgewerkt. Volgens initiatiefnemer Daphne de Bruijn zijn er veel ideeën, maar is aan lang niet alles behoefte. “Dat is zo mooi aan dit project, ex-vluchtelingen weten als geen ander wat de mensen in een asielzoekerscentrum nu nodig hebben”, zegt de Bruijn.
Tijdens de bijeenkomst bleek nog maar eens dat vluchtelingen vooral zo snel mogelijk zelf aan de bak willen. De taal leren, naar school of werken en vooral meedoen in de Nederlandse maatschappij is voor hen heel belangrijk.
De initiatiefnemers willen op 1 januari met concrete voorbeelden komen. Tot die tijd roepen ze zo veel mogelijk mensen op om mee te denken en mee te doen.
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…
Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…
Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 31-jarige…
Wethouder Philip Broeksma en gedeputeerde Erik Jan Bennema hebben donderdag samen het laatste deel van…
Vijf studenten van de Hanzehogeschool zijn naar Fortaleza in Brazilië gereisd om daar voor hun…
Bekijk reacties
We kunnen onze hulpbehoevenden en bejaarden nog niet eens fatsoenlijk verzorgen. We hebben enorme wachtenlijsten voor een sociale huurwoning. De arbeidsmarkt/economie in Groningen is met 4% gekrompen als gevolg van de gaswinning. Kortom, de uitgangpunten zijn hoe dan ook als een soort propaganda gepresenteerd. Onwezenlijk!
Opvallend hoe sommigen slechts voor ouderen opkomen als voor hen onwelgevallige mensen geholpen moeten worden. Als oudere zou ik me misbruikt voelen.
Prima initiatief, er zijn omgetwijfeld,veel getalenteerde mensen bij die graag hun bijdrage aan onze samenleving willen geven. Bovendien is het zeer onwenselijk dat mensen in ledigheid hun dagen moeten doorbrengen.
En de activiteiten van MarcS en JackB t.b.v. de vluchtelingen zijn????????
Je hebt volkomen gelijk Jacques, bij het Ouderfonds vind je veel feiten en cijfers welke jou mening onderschrijven.
https://www.ouderenfonds.nl/onze-organisatie/feiten-en-cijfers/.
Niets hoeft jou ervan te weerhouden om iets voor ouderen te doen.
Ik kies er voor om iets voor mensen met een andere nationaliteit te doen. Ik beslis over de besteding van mijn eigen tijd en wat een ander daarvan vindt is niet interessant.
Sinds vandaag is het draagvlak voor vluchtelingenopvang in nederland verder gedaald.
Dat komt door cultuur verschillen.
Het is goed om te brainstormen over de vluchtelingen problematiek en om mee te denken.
Wie goet doet goed ontmoet is onze cultuur.
Gelijkwaardigheid.
In sommige culturen kent men dat niet.
Onoverbrugbare cultuur verschillen
We zullen ermee moeten leren leven denk ik.
We zijn een democratie. De tijd zal het leren hoe dit opvangen afloopt.
Teo.
Is toch echt te hopen dat deze figuren vanavond naar een fenomenaal debat in het programma 'Hartaberfair' op de ARD hebben gekeken.
Ben bang van niet. Waarschijnlijk zich door Diederik van Vleuten (DWDD) in lekkere droom van morele superioriteit laten wiegen. Een man die met absurd domme vergelijking tussen Belgen in WOI en huidige Syriers kwam.
In 'Hartaberfair' wordt gewoon op hoog intellectueel niveau gesteld dat ISIS en Al Qaeda wel degelijk uit de schoot van de islam zijn voortgekomen en dat een groot deel van de "hoogopgeleide" "vluchtelingen" uit Syrie even conservatief als Moslim Broeders zijn.
Gescheiden AZC's (Eritreers en Christelijke Arabieren en Yezidi's dus niet meer onder juk van salafistische terreur) NU!
Je bent echt bang he? Ik kan niet anders verklaren waarom je zo selectief bronnen gebruikt. Kijk even wat beter rond op de site van "hart aber fair" en je krijgt een heel wat genuanceerder beeld.
Om nu een willekeurige deelnemer aan een debat ineens als de bron alle wijsheid te gebruiken is wel een beetje erg eenzijdig.
Met Google translate op de site van Hartaberfair (kende je dit programma überhaupt?) in de hoop iets over een voor jou onverstaanbaar debat te kunnen schrijven? Pijnlijk!
Een van de zaken was het bagatelliseren van het salafistisch fascisme door Zekeriya Altug. Deze griezel werd recht in zijn gezicht verteld dat "de mensen hem niet meer geloven". Op beschaafd rustige toon, dat wel.
Bang? Selectief geheugen dat ik liever corrupt-leugenachtig wil noemen. Heb vaak geschreven dat het mijn tijd wel zal duren voordat er echt mini burgeroorlogjes in Europa plaatsvinden.
Voor de honderdste keer: maak me zorgen hoe Europa er over een decennia of twee drie bij ligt. Als ik er niet meer ben.
Niet voor te stellen hè, dat mensen betrokken zijn bij toekomsten waarvan ze zelf geen deel meer uitmaken?
Heb je dat programma echt wel gezien? En waarom niet even de moeite genomen om de caleidoscoop aan meningen tot je door te laten dringen?
Waarom blijven alleen de apocalyptische voorspellingen in je geheugen hangen. Waarom zo selectief?
Hallo Vsh.
Sinds de komst van Ziggo heb ik geen tv en dat bevaltme prima. Ik breng uit en in principe alleen geld naar bedrijven waar d klant wordt geëerd als brenger van het geld cq de winst.
Ik heb dus geen programma's gezien.
Je praat over hoogopgeleide syriers maar een hoogopgeleide daar is hier niks. Het is geen westers land. Een hoge opleiding daar betekent dat je Islam studeert.
De over grote meerderheid leeft daar net als in Albanië nogin de vroege middeleeuwen. Onze kruistochten vonden in Syrië plaats tegen de assasijnen. Men leeft en denkt nog net op dezelfde manier. Het Boek is hun leidraad en zo blijfje dus denken als in 600 na C.
Ze komen uit een andere wereld. Dit werd me in 2001 bevestigd door Irakezen. Syriërs hebben geen aanzien in de islam wereld. Het Albanie van het midden oosten. Vooral vrouwen. Ze zijn niks in Syrië. En ze zijn het gewend. Ze weten niet anders.
De pvv heeft 5 zetels erbij volgens peilingen deze week.
Ach Jacques, ik ben al bijna 20 jaar mantelzorger van en voor een naast familielid, wat ik naast het runnen van een eigen bedrijf geheel en al vrijwillig doe, dus ook in deze durf ik wel te stellen dat ik jou al vele malen heb overtroffen. Jammer dat lieden als jij hulp altijd met woorden belijden, waar ik het met daden ten uitvoer breng.
Maar laat je eens van een goede zijde zien en laat het nu dan niet nog langer enkel bij woorden.
Je hebt echt werkelijk geen benul waar je het over hebt.
Een mooi Nederlands spreekwoord: eigen roem stinkt.
Jack heeft een groot huis met een enorme tuin. (Aldus himself onlangs in een forum) Genoeg plaats voor tentjes voor de vluchtelingen en wellicht ook nog vrije slaapkamers dat plaats kan bieden.
Vind het spreekwoordelijke Wie goed doet, goed ontmoet meer op mijzelf van toepassing.
De heilige Middenweg heeft weer eens gesproken.
@Sjoerd
Je hebt het goed onthouden, mijn tuin zou ik zelf niet enorm noemen maar wel royaal bovengemiddeld! Complimenten.
Natuurlijk ben ik zelf helemaal vrij om met mijn eigen bezit te doen wat ik wil. Wat een ander daarvan vindt interesseert me niet.
En wat je schrijft, is ook nog eens inconsequent. Dit doordat ik het allemaal goed heb onthouden. Tot vervelends toe.
Kun je dat toelichten?
Je bent continue 'politiek correct' bezig op dit forum, geheel in lijn met de agenda van politiek Den Haag en de lokale politiek. Het is zum kotzen. Frank van Leer had absoluut zijn punt.
Jouw redering volgend zou ik dus uiterst consequent zijn.
Jammer dat je zoveel moeite hebt met anderen die een andere mening dan jij hebben.
Als je de politiek consequent vind, zekers, maar dat is het dus ook niet. Leuke beloftes, wat vervolgens als sneeuw voor de zon als wisselgeld doet verdwijnen.
Jack.
Binnenkort mag je geen sjekkie meer in je tuin roken.
Ik ben niet zo dom om te roken.
Nog even over het cultuurverschil.
Eerwraak levert je daar aanzien op maar hier ga je ervoor de cel in ( minimaal 3 week...).
In een land met een dictatuur is de hoogste persoon een dictator. Wil je het ver schoppen in je leven dan ga je ook dicteren. Het is niet de schuld van het volk.
Men weet gewoon niet anders.
Ik ben blij dat ik geen meisje ben.
Men weet niet beter.
Wat hier beter is is daar slechter en andersom.
Het is ons lot.
Ik heb overigens wel een richting in gedachten voor een oplossing.
De inburgeringscursus uitbreiden.
Uitleg geven over ons systeem in europa.
Alle wetten in west europa zijn getoets aan de bijbel sinds we het romeinse rijk zijn.
We hebben de belangrijke wetten verankerd.
Alleen een 2/3 meerderheid kan een ander systeem creëeren.
Dus dat wij bijvoorbeeld een kalifaat worden kan op 2 manieren, oorlog of democratisch met een 2/3 meerderheid.
Die 2/3 meerderheid voor hun gaat eeuwen duren via de democratische weg. Dus lijkt oorlog de oplossing maar wij zijn niet dom in europa.kindhuwelijken schaffen we momenteel af in 2-3 maand dus wij zijn veel sneller.
Rusland heeft in één dag unaniem besloten in Syrië te gaan vechten. Het kan hier heel snel gaan.
Wij zijn van hetzelfde vlees en bloed.
Ook wij kunnen groepen mensen uitmoorden kijk maar naar de geschiedenis.
Dus wordt het kiezen of delen.
Het is onze keuze hen onderdak en voedsel te geven.
Als 2/3 last heeft van de vluchtelingen kan onze vriendelijkheid snel over zijn.
Dus kiezen of delen.
Ook wij nederlanders zullen ons iets moeten aanpassen maar veel minder omdat wij de meerderheid zijn.
Bijvoorbeeld het afschaffen van onze VOC mentaliteit.
Nieuwe doelstellingen. Eerlijk delen.
De oplossing is heel Christelijk.
Jezus alleen kon een hele tempel leeggooien.
Onze goedheid is omkeerbaar. Ik als positivo ben geen millimeter bang.
Je hoeft maar naar de peilingen te kijken en de enorme winst van de PVV om te weten hoe het Nederlandse volk erover denkt.