Categorieën: Sport

Titel en WK-limiet voor atleet Thijmen Kupers

Thijmen Kupers heeft zondag bij het NK Atletiek de titel behaald op de 800 meter. De 23-jarige hardloper van Groningen Atletiek plaatste zich bovendien voor het WK in Peking.

Kupers won de 800 meter met overmacht, in de tijd van 1.45,28. De limiet, waar hij het hele baanseizoen al tegenaan hikte, stond op 1 minuut 46. Voor Kupers is het de derde nationale outdoortitel op rij. Bovendien was hij al vier keer indoorkampioen op dezelfde afstand.

Kupers’ clubgenote Wendy Koolhaas won het onderdeel kogelslingeren met een afstand van 62 meter 91. Rutger Smith won het discuswerpen, maar zijn beste poging van 60 meter 67 was lang niet voldoende om zich te plaatsen voor het WK.  Lieke Muller van Groningen Atletiek pakte zilver bij het kogelstoten (14.91) en Suzanne Voorrips won brons op de 800 meter.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

11 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

30 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

1 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden