Categorieën: Nieuws

Mensen in bijstand mogen ondernemer zijn

De gemeente begint op 1 oktober met een proef “parttime ondernemen in de bijstand”. In de proef kunnen Stadjers in de bijstand een deel van hun inkomen zelf verdienen en houden.

Tot nu toe moesten mensen die bijvoorbeeld honderden euro’s per jaar verdienen, maar het niet klaarspeelde om uit de bijstand te komen, stoppen met zijn bezigheden. Het doel van de proef is mensen te stimuleren zelf inkomsten te vergaren, zodat ze uiteindelijk geen bijstand meer nodig hebben. Bovendien levert het de gemeente besparingen op.

De gemeente gaat deze nieuwe ondernemers koppelen aan netwerken in stad en wijk.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Lijkt mij een strak plan voor hen welke nu bewust zwart naast een bijstandsuitkering aan het werk zijn. Het geeft hen straks de mogelijkheid om dit legitiem te gaan doen. Je geeft net zoveel op als dat je mag bijverdienen en je hoeft nooit meer achterom te kijken of je niet in de gaten wordt gehouden door een of andere sociaal rechercheur.
    Een soort van basisinkomen 2.0

    • Broodje aap

      Vooral mensen met een reguliere betaalde baan werken zwart. Werken voor een opdrachtgever vergt namelijk een investering. Een bijstandsgerechtigde kan deze investering vaak niet opbrengen. Voor bijklussen is ook een klantenkring nodig. Een bijstandsgerechtigde heeft vaak geen netwerk van potentiële klanten. En wethouder Gijsbertsen heeft harde sancties voor zijn bijstandsgerechtigden bij onrechtmatige bijverdiensten.

  • Dit project van wethouder Gijsbertsen is een druppel op een gloeiende plaat. Wethouder Gijsbertsen pakt de problemen op de Groningse arbeidsmarkt niet aan. De oplossing is geen tweedeling op de arbeidsmarkt. Geen uitsluiting op de arbeidsmarkt. En geen ambtelijk circus.

    Wethouder Gijsbertsen kan de gouden cao van de ambtenaren aanpakken. Hij doet dit niet. Wethouder Gijsbertsen kan Noorderlink aanpakken. Hij doet dit niet.

    OOG heeft op deze website het bericht ‘Gemeente brengt mensen met uitkering in kaart’ geplaatst. De datum van het bericht is 27 mei 2015. OOG heeft op deze website ook het bericht ‘Keukentafelgesprekken met uitkeringsgerechtigden’ geplaatst. De datum van dit bericht is 28 mei 2015. Ik geef je de tip om (ook) de reacties bij deze berichten te lezen.

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

7 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

8 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

11 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

11 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

12 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

12 uur geleden