Het Martini Ziekenhuis werkt als eerste ziekenhuis in het noorden vanaf nu volledig digitaal. Dat wil zeggen dat er geen papieren medische dossiers meer worden gebruikt.
Alle zorgverleners in het ziekenhuis maken gebruik van een Elektronisch Patiënten Dossier, met daarin alle medische gegevens van een patiënt. Het Ziekenhuis heeft het EPD gefaseerd ingevoerd. Inmiddels is het laatste medisch specialisme overgezet.
In de papieren dossiers werden de gegevens handmatig bijgehouden. Dat gaf een groter risico op fouten, onvolledige informatie of zoekraken. Nu worden labuitslagen en röntgenfoto’s meteen digitaal opgeslagen. De specialist heeft daarom altijd de meest actuele informatie bij de hand.
Als de patiënt toestemming geeft, kunnen in de toekomst ook gegevens met andere ziekenhuizen, huisartsen en apotheken worden uitgewisseld. Het gaat om ruim 1,6 miljoen dossiers van de afgelopen dertig jaar.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…