Categorieën: Nieuws

“Geen gedwongen ontslagen TSN in Stad”

Bij TSN Thuiszorg in de Stad vallen geen gedwongen ontslagen. Dat antwoordt het Stadsbestuur op vragen van de SP-fractie. De gemeente kan salarisverlaging echter niet uitsluiten.

De SP-fractie was gealarmeerd door de aangekondigde ontslagen en loonsverlagingen bij TSN Thuiszorg. Er zouden 650 banen worden geschrapt, ongeveer 1500 tijdelijke contracten zouden niet worden verlengd en de salarissen van 4300 werknemers zouden fors verlaagd worden. Het Stadsbestuur zegt niet te weten hoeveel TSN-werknemers met een tijdelijk contract hun baan verliezen.

Het college zegt de maatregelen te betreuren, maar ze wil en kan zich niet mengen in de bedrijfsvoering van TSN. Het Stadsbestuur verwacht dat de maatregelen geen gevolgen hebben voor voor de cliënten in de stad.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Het stadsbestuur laat de zorg inkopen door de ambtenaren bij o.a. TSN en dat gaat alleen over de laagste prijs.
    Dus ze hebben zeker wel invloed op hoe TSN omgaat met haar werknemers, maar ja officieel kunnen ze dit net zo afschuiven als bij die bouwbedrijven die MOE-landers onderbetalen bij projecten van de gemeente.

    Maar ja het geld moet uit de breedte of lengte komen en het stadsbestuur heeft de afgelopen jaren wat financiële missers begaan en nog steeds. Dus zullen de zwakste schouders het weer als eerste merken.

  • Nou mooi anders wel, brief gehad 29 juli 2015,ook gemeente Groningen schaft h1af en dus vervallen er banen.
    Na loondump nu dit weer

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

2 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

3 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

4 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

4 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

5 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

6 uur geleden