Categorieën: Nieuws

Borgbrug eind juni teruggeplaatst

De Borgbrug over het Eemskanaal wordt in het weekend van 26 juni weer op zijn plaats gezet. Dat heeft gevolgen voor het verkeer.

In verband met de klus is het Eemskanaal ter hoogte van die locatie gestremd voor alle scheepvaartverkeer van vrijdag 26 juni 18.00 uur tot maandag 29 juni 06.00 uur. Na het terugplaatsen van het brugdek vinden afrondende werkzaamheden en testen plaats. Op 17 juli is het werk gereed en kan het wegverkeer weer gebruik maken van de brug.

De brug is in november vorig jaar aangevaren. De afgelopen maanden is hij volledig hersteld. Op zaterdag 27 juni wordt de brug met behulp van een ponton vanaf machinefabriek Rusthoven teruggevaren naar zijn vertrouwde plek. Die dag wordt de brug door twee gigantische kranen ingehesen.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • hopelijk vaart er niet direct weer een boot tegen, omdat ze inmiddels gewend zijn dat de brug open staat. :p

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

46 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden