Categorieën: Nieuws

ROOD voert actie voor Volksbank

ROOD,  jong in de SP, staat dinsdagmorgen tussen 11.00 en 11.30 uur aan de Tussen Beide Markten met De Volksbank. De jongeren delen hier nep-aandelen uit aan belastingbetalende stadjers.

Ze doen dit om een alternatief te tonen voor het bankensysteem en de geplande beursgang van ABN Amro. De samenleving staat garant voor het overleven van de bank, maar heeft geen zeggenschap over de hoogte van salarissen, investeringskeuzes en de maatschappelijke rol van de bank, aldus Rood. Dit moet democratischer.

De SP stelt voor om ABN Amro om te vormen tot een volksbank, om het vertrouwen in de financiële sector terug te brengen. De enige aandeelhouder in een volksbank is immers het volk

Gert van Akkeren

Recente berichten

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

26 minuten geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

43 minuten geleden

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

2 uur geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

2 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden dinsdag de petitie met 18.000 handtekeningen aan…

3 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

4 uur geleden