Categorieën: Nieuws

Nieuwe adviesstructuur voor WMO

Het Stadsbestuur wil de adviesraden op het gebied van de WMO vernieuwen. Er is gezocht naar een nieuwe adviesstructuur die nadrukkelijk gebruik maakt van de kennis en ervaring van burgers en cliënten.

Op dit moment zijn drie stedelijke adviesraden actief: de Ouderenraad, de Adviesraad voor het Gehandicaptenbeleid en het WMO-platform. Zij hebben geconstateerd dat de samenwerking beter moet.

De gemeente wil nu de advisering breder organiseren, zodat er meer verbindingen komen en de aanwezige expertise beter wordt benut. In vier wijken worden hiervoor experimenten opgezet. Een kwartiermaker gaat de samenwerking voorbereiden. De subsidie van de huidige adviesraden stopt eind dit jaar. Het geld gaat naar de nieuwe organisatie.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

27 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

46 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden