Categorieën: Nieuws

Viering en herdenking 70 jaar bevrijding krijgt steun

Het Stadsbestuur trekt 100.000 euro uit voor de viering en herdenking van 70 jaar bevrijding.  Het geld wordt verdeeld over een tiental initiatieven.

Het meeste geld, 57.000 euro,  gaat naar het bevrijdingsfestival in het Stadspark. De stichting Liberation Groningen ontvangt 20.000 euro.  Het kleinste bedrag, 1.000 euro, gaat naar een herdenkingsbijeenkomst van het communistisch verzet.

Op 16 april 1945 eindigde de oorlog in Groningen na zware gevechten en enorme verwoestingen.

Menno van Duinen

Bekijk reacties

  • Graag ook bevrijding voor al die meisjes en vrouwen die door cultuurverrijkers/kansenparels met prehistorische apencultuur, de prostitutie in gemarteld worden/zijn!

  • Grote vriend.

    Heb nieuws voor je. Huidige 4 en 5 mei herdenking en viering zijn al lang verbreed naar actuele narigheid.

    Grootste slachtoffers in het huidige westen, zijn vrouwen die de prostitutie in worden geslagen.

  • Het lijkt mij knap lastig voor al die politici uit de randstad en Friesland, je ook nog moet inlezen in de geschiedenis van Groningen.

    Zag laatst een foto op twitter met bijschrift. De persoon uit de lokale politiek was verbaast dat er ooit een busstation heeft gestaan voor de V&D. Het geeft aan, hoe onwetend men is in heel veel kwesties in de stad Groningen en ook daarbuiten! Stem lokaal mensen op 18 maart AUB

    • Het gaat ook om een lokale aangelegenheid: 70 jaar bevrijding van Groningen. Heeft niets te maken met Friezen of randstedelingen en al helemaal niet met een verdwenen busstation.

    • Klopt Sjoerd.

      Totaal geen kennis te hebben van de dingen waar over je praat, schijnt een pre te zijn om in de Groninger gemeenteraad te komen. Uitgezonderd de Stadspartij.
      Die Gerard Offerman had meer kijk op Groningen dan het hele college van Burgemeester&W plus ambtelijke top van ROEZ bij elkaar.

      En moet zeggen dat die Marjet Woldhuis zich zeer sterk ontwikkeld! Als de Stadspartij zich qua leden elk jaar verdubbeld, wordt het echt een top lokale partij.

      Vind ze alleen veel te stil ten opzichte van stedenbouwkundige ontwikkelingen? Waar is de oude spoorbrug over Van Starkenborg gebleven? Waarom is dat monument nog niet ergens ingepast? Waarom geen krachtige actie voor Glaude?

    • Allemachtig, het moet je maar overkomen. Complimenten voor de Stadspartij van VSH. Mooi voorbeeld van een doodskus. Een Marjet Woldhuis van wie niemand ook maar een wapenfeitje kan noemen word als talentvol raadslid gepresenteerd.
      De antwoorden op de laatste vragen van VSH liggen wel heel erg voor de hand. Het is vrij simpel: de Stadspartij heeft niets te melden. Belangrijkste kenmerk van het politieke optreden van dit lokale clubje is het ontbreken van een substantiele inbreng in ieder publiek debat.
      Het gebrek aan niveau is stuitend maar niet verrassend met 3 raadsleden waarvan er 2 geen serieuze baan hebben.

      En vooral wanneer het een erg onbetrouwbaar gezelschap blijkt te zijn dan is het wel heel jammer om je stem aan ze toe te vertrouwen.
      Voor de verkiezingen beweerde Sijbolts bij Tros kamerbreed op de radio: de Stadspartij gaat niet in het college zitten als er door wordt gebouwd aan het Groninger Forum.
      Op de avond van de verkiezingen was het Forum ineens geen breekpunt meer voor de Stadspartij.
      Dat soort fratsen zorgt er voor dat niemand ze meer serieus neemt.

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

46 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

1 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

5 uur geleden