Foto Andor Heij: Protest bij komst minister Kamp.
Een groot aantal Groningse organisaties voert aanstaande donderdag actie op Het Plein in Den Haag. Ze doen dat voorafgaand aan het kamerdebat over het gasbesluit van minister Kamp.
Groningse bestuurders, organisaties en milieuclubs, waaronder Milieudefensie, draaien samen een stalen gaskraan van twee meter hoog dicht. Daarmee geven zij een boodschap aan de Kamerleden dat de enige manier om de veiligheid van de Groningers te vergroten, het permanent terugschroeven van de gaswinning is, plus flink besparen op de gasconsumptie.
Kamp maakte maandag bekend dat tot 1 juli maximaal 16,5 miljard kubieke meter gas gewonnen mag worden, in afwachting van veiligheidsstudies. Het staat nog niet vast hoeveel gas er in de tweede helft van dit jaar gewonnen mag worden.
Tijdens de actie in Den Haag geven Groningers aan wat zij vinden van het gasbesluit van de minister, en dagen zij kamerleden uit, hun standpunt duidelijk te maken.
Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…
Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…