Categorieën: Sport

Doelman Sergio Padt koploper qua reddingen

Doelman Sergio Padt van FC Groningen heeft in de eerste competitiehelft 70 saves verricht, en daarmee is hij koploper in de eredivisie. Dat blijkt uit statistieken van Opta Sports, dataleverancier van de Eredivisie.

FC Groningen kreeg van alle teams de meeste schoten tegen, namelijk 284. Daarvan gingen er slechts 95 tussen de doelpalen. De FC schoot 163 keer op het doel van de tegenstander. Met een precisie van 53 procent is alleen FC Twente nog iets nauwkeuriger in het schieten op het doel. Tjaronn Cherry loste 32 schoten op de goal en dat is het hoogste aantal van alle Eredivisie-spelers.

Verdediger Eric Botteghin had de meeste balcontacten van alle eredivisiespelers, namelijk bijna 1400. In totaal werden bijna 1700 persoonlijke duels uitgevochten. Daarvan wonnen de Groningers 46 procent, en dat is het laagste percentage van alle teams uit de Eredivisie. Michael de Leeuw scoorde samen met PSV-spits Luuk de Jong de meeste kopgoals: zes stuks.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Michael de Leeuw scoort meestal maar 1 keer. Mijn advies, zodra hij zijn trucje vertoond heeft, direct wisselen. De Leeuw lijkt een perfecte Pinch Hitter te zijn. Kan voor goed geld weg naar Engeland.

Recente berichten

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

1 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

11 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

11 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

15 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

15 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

16 uur geleden