Een speciaal ontwikkeld videogame kan artsen helpen om betere chirurgische ingrepen te doen. Dat blijkt uit het proefschrift van Maarten Jalink van het UMCG.
Het gaat met name om laparoscopische basisvaardigheden. Daarbij wordt een sneetje in de buikwand gemaakt wordt om een camera in de buikholte te plaatsen. Via andere sneetjes wordt dan de operatie uitgevoerd die met de camera in de gaten gehouden wordt.
Omdat veel aankomende artsen het oefenen met computersimulatoren saai vinden is er een speciaal spel ontwikkeld dat “Underground” heet. Dit slaat wel aan bij de artsen die er volgens het onderzoek beter van gaan opereren.
Het proces voor het inrichten van omleidingsroutes bij werkzaamheden in de gemeente wordt aangescherpt. Dat…
Dorpsvereniging Garnwerd is een petitie gestart nu afgelopen dagen duidelijk is geworden dat de Dorkwerderbrug…
Muziekliefhebbers kunnen op deze zaterdag te kust en te keur in Martiniplaza. In het evenementencentrum…
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…