Categorieën: Nieuws

Betonstort voor wegdek Noordzeebrug

Dinsdag wordt op de Noordzeebrug beton gestort. Het beton wordt gebruikt voor het wegdek van de verhoogde brug. In een later stadium wordt het wegdek geasfalteerd.

In totaal rijden er vanaf de Eemshaven 110 vrachtwagens met beton. Het beton wordt meteen op de juiste plekken gestort.

Naar verwachting is het wegdek waar nu aan gewerkt wordt volgend voorjaar klaar. Dan wordt begonnen met het andere deel van de weg.

Andor Heij

Bekijk reacties

  • Is er al een oplossing voor de fietsers die daar langs gaan? Want volgens mij zijn de plannen nu nog steeds zo dat het fietspad straks een rijbaan wordt.

    En er gaan volgens mij nog steeds veel fietsers via die route.

  • De projectorganisatie van de Provincie Groningen heeft alle opties bekeken, er is overleg geweest met de Fietsersbond en er is een uitgebreide fietsersenquête geweest. Vanaf volgend jaar zullen vooral fietsers die vanaf een locatie dichtbij de Noordzeebrug komen last hebben van het omfietsen. Fietsverkeer afkomstig uit de richting Bedum/Zuidwolde ( school en werkverkeer) kunnen al tijdig een geschikte andere route kiezen.

Recente berichten

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

9 minuten geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

2 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

3 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden