Foto: Sebastiaan Scheffer
Vrachtwagens met beton rijden dinsdag af en aan op het bouwterrein waar de nieuwe Noordzeebrug verrijst. “Vandaag is een mijlpaal omdat we begonnen zijn met het storten van het beton voor een viaduct.”
Het viaduct is één van de bouwwerken die aangelegd wordt voor de nieuwe brug. “Behalve een nieuwe brug, die hoger zal zijn dan zijn voorganger, leggen we nog een aantal kunstwerken aan”, vertelt John Caspers van de provincie Groningen. “Dat zijn bijvoorbeeld een aantal fietstunnels en dit viaduct bij de Bedumerweg.”
In totaal rijden er dinsdag 108 vrachtwagens volgeladen met beton het terrein op. “Bijna zestienhonderd kubieke meters beton hebben we nodig en dat komt inderdaad neer op ruim honderd vrachtwagens. Vanmorgen om zes uur zijn we begonnen en vanavond om 20.00 uur moet alles klaar zijn. Lukt dat niet, dan gaan we gewoon door, want het storten van beton kun je niet even pauzeren.”
De nieuwe Noordzeebrug moet volgend jaar november klaar zijn.
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…