Foto: Sebastiaan Scheffer
Kennismaken met de cultuur en de kunst die de stad te bieden heeft. Dat is de opdracht die de eersteklassers van het Stadslyceum van het Werkman College maandag kregen. “Erg indrukwekkend om de stad vanuit dit perspectief te zien.”
Het kennismaken gebeurde maandag door middel van een stadswandeling. In verschillende groepen trokken de leerlingen langs verschillende locaties. Zo werden de Middeleeuwse muurschilderingen in de aula van het Academiegebouw van de Rijksuniversiteit bezocht, werden workshops dance en fotografie bij academie Minerva gevolgd en konden de gewelven van de Der Aa-kerk beklommen worden.
“Erg bijzonder om dit te zien”, zegt leerling Lenne Vink. “Je fietst zo ongeveer dagelijks langs de Der Aa-kerk, maar de kerk vanuit deze positie bekijken is wel erg indrukwekkend.” Met de kennismaking van de Stadse cultuur wil de school benadrukken dat het een cultuurprofielschool is.
Cultuurprofielschool
Sinds vorig jaar krijgen de leerlingen op het Stadslyceum in de onderbouwklassen het vak Algemene Kunst. Vakdocenten geven in dit brede vak lessen dans, filosofie, beeldend en muziek. Bij blijvende interesse is er de optie om in de vakken eindexamen te doen.
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…
Bekijk reacties
OOG, een beetje zorgvuldiger met de geschiedenis van Groningen s.v.p.
Het academiegebouw is in 1906 verloren gegaan door brand.
Waar komen dan die Middeleeuwse schilderingen vandaan?
Beste Leen,
Dank voor uw reactie!
U schrijft inderdaad terecht dat het Academiegebouw in 1906 bij een grote brand in de as werd gelegd. Het gebouw is echter herbouwd, en daarin verwerkt zijn Middeleeuwse schilderingen die vanuit het land naar Groningen zijn gebracht.