Categorieën: Sport

Huur sportaccommodaties stijgt fors

Groninger sportverenigingen moeten dit en volgend jaar zo’n 22 procent meer huur betalen voor accommodaties van de gemeente. Het Stadsbestuur wil zo tekorten van het budget sportsubsidies wegwerken. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan een nieuwe manier om sporten te subsidiëren.

De gemeente geeft naar verwachting dit en komend jaar 230.000 euro meer aan sportsubsidies uit, dan van te voren was begroot. Voor een deel wordt dat nu betaald door de huurverhoging. Het overige deel komt van bezuinigingen op onderhoud en investeringen.

In overleg met de sportverenigingen wordt er ondertussen gewerkt aan een nieuwe regeling voor sportsubsidies. De verenigingen willen subsidies loskoppelen van de huur, omdat dat alleen maar tot het rondpompen van geld leidt. Ook willen ze dat de gemeente rekening houdt met de verschillende kosten van sporten. Bij ijshockey bijvoorbeeld zijn die veel hoger dan bij voetbal.

Menno van Duinen

Bekijk reacties

  • De nieuwe topsporthal wordt hier ondere andere van betaald. Het viel me op dat daar deze winter de sportverenigingen daar niet meer tegen geprotesteerd hebben? Hebben ze lopen slapen of hoopten ze tegen beter weten in dat de verhoging mee zou vallen ?
    De gemeente rekent hier zich ook te rijk. Hoeveel sportverenigingen leggen zo het loodje of verliezen fors aan leden door oplopende contributies? Dan heeft de gemeente niks extra, maar staat de topsporthal er al wel. Weer een voorbeeld van krakmikkig beleid in de gemeente Groningen waar een prestigeus project op uitermate slechte financiele basis wordt gefinancierd.
    Mijn advies aan sportclubs : kijk eens over de gemeente grenzen en laat je niet chanteren. Misschien vervoer regelen wel goedkoper ?

  • Geven met de linker en (meer)ontvangen met de rechter. De taktiek van de gemeente. Ja, er moet meer met de wenkbrauwen bewogen worden, met dank aan Dag Isthi

Recente berichten

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

28 minuten geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

1 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

2 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

2 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

4 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

4 uur geleden