Categorieën: Nieuws

Groningse opleidingen onder de maat

De opleidingen geschiedenis, internationale organisaties en religiewetenschappen van de RUG voldoen niet aan de minimale kwaliteitseisen voor het onderwijs. Dat blijkt uit een onderzoek van de Nederlands-Vlaamse Accreditatieorganisatie (NVAO) dat alle alfa-opleidingen heeft beoordeeld.

Bij geschiedenis gaat het zowel om de bachelor- als de masteropleiding. Bij internationale organisaties en religiewetenschappen krijgen alleen de bacheloropleidingen een onvoldoende. De universiteit heeft twee jaar de tijd om de zaak op orde te krijgen.

Landelijk kregen 26 opleidingen een onvoldoende. Volgens het NVOA is er de laatste jaren teveel aandacht geweest voor onderzoek, waardoor het onderwijs heeft geleden. Dat wil volgens de organisatie echter nog niet zeggen dat afgestudeerden ten onrechte hun bul hebben gekregen.

Voor meer informatie: www.nvoa.net.

André Huitenga

Bekijk reacties

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

5 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

5 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

6 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

7 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

7 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

9 uur geleden