Categorieën: Nieuws

NS wil treinkaartjes in spits fors duurder maken

De Nederlandse Spoorwegen willen de treinkaartjes in de spits fors duurder maken. Voor een enkele reis gaat de prijs met maximaal tien procent omhoog. Dat blijkt uit vervoersafspraken met staatssecretaris Wilma Mansveld waar het Algemeen Dagblad de hand op heeft weten te leggen.

Met de hogere prijzen in de spits wil men ervoor zorgen dat er meer mensen buiten de spits reizen, waardoor de reizigersstroom uitgesmeerd wordt over de hele dag. Reizigers met een trajectkaart gaan volgens de plannen zes procent meer betalen. Daar staat wel tegenover dat men in de daluren goedkoper gaat reizen. Behalve voor treinkaartjes gelden de hogere prijzen ook voor reizen op saldo met de ov-chipkaart.

Of de plannen doorgaan hangt af van de consumentenorganisaties. Zij mogen eerst advies uitbrengen. Daarna gaat het plan nog naar de Kamer.

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • ...en het treinkaartje laat een reis zien waar Arriva de treinreis verzorgt. Ik ben elke keer weer benieuwd of de andere vervoerders bij dit soort proefballonnetjes hierin met de NS mee (moeten) gaan

  • En dat betekent dus dat je in het noorden duurder uit bent omdat je vaak grotere afstanden met de trein aflegt. Minder frequente treinen en duurdere kaartjes.

  • Een van de redenen dat het openbaar vervoer nog flink gesubsidieerd wordt is proberen mensen uit de file houden in het openbaar te krijgen. Dat doet de NS zo wel te niet.

  • Een van de zegeningen van de ov chipknip: de NS kan tot op de minuut nauwkeurig zien waar wanneer gereisd word en door hoeveel personen.
    Met die informatie in de hand kan men de reiziger plukken tot het pijn doet.

  • Krijg de indruk dat ze de kosten van de Fyra eruit moeten halen en dan gewoon deze smoes als reden gebruiken om de prijzen te verhogen. De meeste mensen moeten wel tijdens de spits reizen want anders komen ze te laat op hun werk. Het zijn niet allemaal ambtenaren die hun tijd zelf kunnen invullen.Velen hebben gewoon een werkdag van 8.00 uur tot 17.00 uur.

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

47 minuten geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

1 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

4 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

5 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

5 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

6 uur geleden