Categorieën: Nieuws

Ook RuG mengt zich in strijd bevingen

Na het UMCG heeft woensdag ook de Rijksuniversiteit (RuG) zich gemengd in de discussie rond de gasbevingen. Beide Stadse instellingen vinden dat Den Haag actie moet ondernemen.

Topman Jos Aartsen van het UMCG riep afgelopen dinsdag op om een massief front te vormen tegen de bevingen. “De bevingen nemen toe, de gasopbrengsten gaan steeds verder omhoog, maar Den Haag doet net of het gek is”, aldus Aartsen. De topman wil alle politieke kanalen inzetten om ervoor te zorgen dat de houding in Den Haag verandert. Het UMCG volgt daarmee de lijn van Commissaris van de Koning Max van den Berg, die al eerder opriep voor schade-uitkeringen, investeren in leefbaarheid en investeren in kansrijke projecten.

De RuG sluit zich daar dus nu bij aan. “Wij zijn het eens met de oproep van de topman van het UMCG”, zegt bestuurder Sibrand Poppema van de Rijksuniversiteit. “Daarnaast gaan we bij alle mogelijkheden de politiek er op wijzen dat er actie ondernomen moet worden.”

Sebastiaan Scheffer

Bekijk reacties

  • in den haag zijn ze al een tijdje aan het broeden op een dode mus die soelaas moet bieden tot het eind van de kabinetsperiode en die geen noemenswaardig effect heeft op de begroting.

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

53 minuten geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

1 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

2 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

3 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

3 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

5 uur geleden