foto: Bob de Vries
Stadjers die een gelukkige jeugd hebben gehad lopen op latere leeftijd een groot risico om na een stressvolle periode depressief te worden. Dat blijkt uit onderzoek van het UMCG.
Onderzoekster Esther Nederhof heeft de afgelopen jaren onderzoek gedaan onder duizend jongeren in Noord-Nederland en vroeg zich daarbij af waarom de ene persoon in een stressvolle situatie wel depressief wordt, en de andere niet. Uit het onderzoek blijkt dat als je tijdens je jeugd weinig stress hebt er op latere leeftijd een groot risico is om depressief te worden.
Nederhof noemt de resultaten interessant omdat met de gegevens verklaard kan worden waarom na bijvoorbeeld rellen sommige politieagenten wel psychische problemen krijgen en andere niet. Het onderzoek is met de resultaten die dinsdag gepresenteerd werden nog niet afgerond. De onderzoekster hoopt in de toekomst haar gegevens te kunnen vergelijken met Europese gegevens.
De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…
Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…
Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiĆ«le zorgen…
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…