Categorieën: Nieuws

Gijsbertsen op één, Leemhuis stijgt op GroenLinks lijst

Mattias Gijsbertsen is zoals verwacht de lijsttrekker van GroenLinks voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Raadslid Benni Leemhuis werd door de leden van GL dinsdagavond twee plekken hoger op de lijst gezet. Leemhuis staat derde.

Raadslid Kris van der Veen is achter fractievoorzitter Gijsbertsen tweede op de Groen Links lijst. De eerste vrouw is Glimma Chakor op de vierde plek. Daarna volgen Martijn van der Glas, afdelingsvoorzitter Petra Brouwer, Femke Folkerts en raadslid Arjen Nolles.

Raadslid Annie Postma keert niet terug, maar zij is wel de lijstduwer. GroenLinks heeft vijf zetels in de Groninger gemeenteraad.

Andor Heij

Bekijk reacties

  • Mattias Gijsbertsen kan beter direct plaats maken, als hij toch naar Europa gaat. Er zijn genoeg capabele mensen bij GroenLinks.

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

1 uur geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

2 uur geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

3 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

4 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

14 uur geleden