Categorieën: Nieuws

Fruitvliegjes ingezet tegen hartklachten

Bianca Brundel, klinisch farmacoloog van het UMCG heeft dankzij fruitvliegjes de werking van een nieuw geneesmiddel tegen boezemfibrilleren aangetoond.

Ze deed dit door fruitvliegjes hartklachten te bezorgen en ze daarna te behandelen. De hartcellen van de fruitvlieg lijken zoveel op die van de mens, dat ze heel goed gebruikt kunnen worden om boezemfibrilleren in te onderzoeken. Bij boezemfibrilleren klopt het hart onregelmatig en meestal te snel.

Na het opwekken van boezemfibrilleren bij de fruitvlieg wordt eerst achterhaald welke eiwitten betrokken zijn bij de hartschade, door bepaalde genen aan of uit te zetten. Als die eiwitten gevonden zijn, wordt in de fruitvlieg getest welke nieuwe geneesmiddelen de hartschade voorkomen. Op die manier kregen de onderzoekers de gunstige werking van het nieuwe geneesmiddel in het oog.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

35 minuten geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

44 minuten geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

2 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

12 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

12 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

16 uur geleden