foto van website Zinn
Zorginstelling ZINN start met aparte revalidatie voor mensen die door een aandoening in de hersenen de wereld om zich heen niet begrijpen. Het project is een landelijke primeur die door wetenschappers zal worden gevolgd.
Het gaat bijvoorbeeld om mensen met dementie, een verstandelijke beperking of een hersenafwijking na een ongeval. “Voor deze mensen kan een regulier revalidatieprogramma erg verwarrend en belastend zijn”, aldus specialist ouderengeneeskunde Arenda Krol. “Als revalidatie niet lukt, belanden deze mensen soms langdurig in een verpleeghuis. Het leek ons goed om daar een oplossing voor te bedenken.”
Op locatie Coendershof van Zinn start per 1 november met een afdeling met tien plaatsen. Alles wordt gedaan om de patiënten op hun gemak te stellen. Er is een oefenzaal op de eigen afdeling, er zijn eenpersoonskamers waar familie mag blijven slapen, er is een vast team van medewerkers en een duidelijke structuur in de dagen.
Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…
Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…