Categorieën: Nieuws

Stadjers kunnen op project RUG stemmen

De Rijksuniversiteit heeft bijna 300 vragen binnengekregen voor het project “400 dagen voor 400 vragen”. Eén van die vragen leidt tot een groot wetenschappelijk onderzoek.

Het project heeft te maken met het 400-jarig bestaan van de RUG. Uit de binnengekomen 300 vragen zijn er drie geselecteerd, waarop Stadjers kunnen stemmen. De winnende vraag wordt verkozen tot Gift for Infinity, kado voor de toekomst. Rector-magnificus Elmer Sterken presenteert de drie genomineerde projecten aanstaande maandag, tijdens de opening van het academisch jaar.

Stadjers kunnen op één van de drie projecten stemmen via www.rug400.nl. Daar zijn ook filmpjes te zien met een aantal vragenstellers en wetenschappers. De drie genomineerde onderzoeksprojecten gaan over het herstel van vertrouwen tussen burger en rechtspraak, duurzame energievoorziening en hoe ouderen lang gezond kunnen blijven.

Gert van Akkeren

Bekijk reacties

  • Ik heb nog wel een vraag voor dit project. Waarom zijn er op diverse plekken in de stad vernielingen aangericht met rode verf en stickers om aandacht te vragen voor infinity? Ik vind dat bijzonder schurfterig.

  • Wordt dan gelijktijdig de mogelijkheden en kwaliteit van leven onderzocht voor de ouder wordende ouderen die niet eeuwig gezond en vitaal zullen blijven?

Recente berichten

‘Zondag veel bewolking, komende dagen grijs en hogere temperaturen’

De komende dagen zullen grijs en wisselvallig verlopen, met zo nu en dan een bui.…

7 uur geleden

Vrouwen FC Groningen met één been in eerste divisie na zege op Jong PEC Zwolle

De vrouwen van FC Groningen staan met één been in de eerste divisie. Zaterdagavond werd…

7 uur geleden

Lycurgus wint moeizaam van hekkensluiter Sliedrecht Sport

De volleyballers van Lycurgus hebben de zesde overwinning op rij geboekt in de Volleybal Eredivisie.…

8 uur geleden

1H: Overwinningen Velocitas en Be Quick, pak slaag voor Oranje Nassau en GRC Groningen

Velocitas won zaterdag en gaat als koploper in de eerste klasse H de winterstop in.…

9 uur geleden

Vierde divisie: PKC ’83 onderuit tegen d’ Olde Veste ’54

PKC '83 verloor zaterdagmiddag in de vierde divisie D de uitwedstrijd tegen d' Olde Veste…

10 uur geleden

Amateurvoetbal: Remise GVAV tegen koploper, Gorecht verliest topper, Groen Geel verspeelt punten

GVAV pakte zaterdag in de tweede klasse J een punt tegen de koploper, Gorecht verloor…

10 uur geleden