Categorieën: Nieuws

Luhoff enige kandidaat voor lijsttrekkerschap D66

D66 Groningen is volop in voorbereiding voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart 2014. Inmiddels heeft Jetze Luhoff, de huidige fractievoorzitter in de gemeenteraad voor D66, zich als enige kandidaat gesteld als lijsttrekker. Op 3 september zal hij zich presenteren, waarna de leden zich over zijn kandidatuur kunnen uitspreken.

In de afgelopen periode konden kandidaten voor het lijsttrekkerschap zich melden. Van deze mogelijkheid heeft alleen Luhoff gebruik gemaakt. Vervolgens volgt de digitale stemming over het lijsttrekkerschap, waarover leden van D66 Groningen binnenkort geïnformeerd worden. Op 14 september volgt de uitslag.

Wethouderskandidaten van D66 kunnen tegenwoordig niet meer uit de raadsfractie komen. De huidige wethouder Ton Schroor is geen kandidaat voor de nieuwe raadsfractie maar zal wel wethouder worden wanneer D66 in het college zal plaatsnemen. Jetze Luhoff zal geen wethouder worden wanneer D66 plaatsneemt in het college.

Menno van Duinen

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

6 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

6 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

7 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

8 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

8 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

10 uur geleden