foto: Bob de Vries
De kans op chronische nierschade kan op een eenvoudige manier opgespoord worden door het eiwitgehalte in de urine te meten. Dit blijkt uit een onderzoek bij het UMCG.
Een verhoogde hoeveelheid van het eiwit albumine is namelijk een voorbode van een groter risico op ernstig nierfalen.
Nierfalen leidt weer tot een grotere kans op hart- en vaatziekten. Naast vroegtijdige diagnose kwam uit het onderzoek dat het mogelijk is de hoeveelheid eiwitten in de urine te verminderen met bloeddrukverlagende middelen.
Op 12 juni promoveert Marije van der Velde op dit onderzoek.
De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…
FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…
De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…
Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…
Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…
Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…
Bekijk reacties
Dit was toch al veel langer bekend? Ik heb vroeger ook weleens meegedaan aan een zelftest door het eiwitgehalte te meten.