Categorieën: 112

Brand in winkel blijkt mistalarm

Enige commotie dinsdagochtend aan het Akerkhof. Voorbijgangers constateerden dat een kledingwinkel vol rook bleek te staan. De rook werd alleen niet veroorzaakt door een brand, maar door een zogenaamd ‘mistalarm’.

Op de meldkamer in Drachten kwam even na 10.00 uur een melding binnen dat er rook werd gesignaleerd in een winkelpand. Omdat het om een gebouw in de binnenstad gaat werd er direct opgeschaald naar ‘middelbrand’ waardoor er twee bluswagens en een hoogwerker ter plaatse kwamen. Bij aankomst bleek de winkel daadwerkelijk vol rook te staan, maar was dit niet rook maar een zogenaamde mist die door het overvalalarm de winkel in werd gedreven.

Zogenaamde mistalarmen moeten overvallers het zicht ontnemen als ze hun slag willen slaan. Waarom het systeem in werking trad is onbekend, want van een overval was geen sprake. Wellicht is een storing de oorzaak. De brandweer heeft met een ventilator de mist uit het pand gedreven.

Sebastiaan Scheffer

Recente berichten

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

7 uur geleden

Vrijdag bewolkt met een spatje regen

De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…

8 uur geleden

Gemeente werkt aan vlonder in Gorechtvijver

De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…

11 uur geleden

Ongeval op A28 richting Haren

Op de A28 tussen Groningen en Haren vond donderdag rond 17.45 uur een forse kop-staartbotsing…

11 uur geleden

File na kop-staartbotsing op A7 ter hoogte van Hoogkerk

Op de A7 ter hoogte van Hoogkerk vond donderdagavond een kop-staartaanrijding plaats tussen twee voertuigen.…

12 uur geleden

Aksel Cijntje (43) helpt mensen met beperking op Curaçao aan sportmogelijkheden

Sportmogelijkheden creëren voor mensen met een lichamelijke beperking. Dat is de missie van de 43-jarige…

12 uur geleden