foto: gemeente Groningen
Antilianen en Arubanen in Groningen weten de weg naar instellingen die kunnen helpen, vaak niet vinden. Dat blijkt uit een enquête die is gehouden door de adviesraad van de gemeenschap, stichting Brisa. De resultaten werden woensdag overhandigd aan wethouder Jannie Visschier van integratie.
Veel Antilianen en Arubanen hebben behoefte aan advies op het gebied van werk, inkomen en opvoeding, zo blijk uit de enquête. Toch komt 71 procent van de ondervraagden niet bij instanties als Maatschappelijke Juridische Dienstverlening en Bureau Jeugdzorg over de stoep. Ook weet meer dan de helft van de ondervraagden niet dat de GGZ er is voor de geestelijke gezondheid. De instanties die wel bekend zijn zoals het UWV en de Dienst SoZaWe worden positief beoordeeld.
Brisa hoopt dat de gemeente de resultaten gebruikt voor een betere dienstverlening. Uit het rapport blijkt namelijk ook dat de Antiliaanse-Arubaanse gemeenschap een toename van criminaliteit binnen haar eigen gelederen constateert.
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…