Categorieën: Nieuws

Statenfractie GroenLinks wil windmolens aan rand Stad

De Statenfractie van GroenLinks is blij met het aanbod van de gemeente om aan de rand van de stad 20 grote windmolens te plaatsen. De raad nam vorige week een motie aan waarin de stad, om de provincie te helpen, het aanbod doet om die 20 molens te plaatsen.

De provincie moet volgens afspraak met het rijk in 2020 850 megawatt opwekken met behulp van windenergie. De stad vreest dat de Provincie deze doelstelling niet haalt, vandaar dit aanbod. Gedeputeerde William Moorlag vindt dat het aanbod niet past in de plannen van de provincie, en wijst het daarom af.

GroenLinks wil dat de provincie op het aanbod ingaat. De fractie vindt windmolens aan de kust geen goed plan, omdat de vogels in de kwelders er veel last van hebben.

Ecco van Oosterhout

Bekijk reacties

  • Groen Links vindt vogels dus belangrijker dan mensen?
    Ze kunnen beter gaan fuseren met die dierenpartij.

  • Wanneer houden we eens keer op met die verschrikkelijk windmolens? Want ook in een stad tasten ze prachtige zichtlijnen - als die in de "Pronkjewail" niet al volledig verwoest zijn - aan. En ook in stad maken ze veel lawaai.

    Wie zoals ik kan genieten van de prachtige open en half-open landschappen in de "Golden Raand", hoopt echt dat windmolen-onzin snel gestopt en teruggedraaid wordt.

    Met vriendelijke groet

  • Alleen jammer dat GroenLinks uit de gedeputeerde staten is gestapt. Dat Moorlach het aanbod van de stad afwijst, slaat natuurlijk nergens op. Als de stad de windmolens wil en kan plaatsen dan is dat prima.

  • Geen goed idee Marc, die windmolens,
    Weet jij niet dat om en molen te ontwerpen, te maken, te vervoeren te onderhouden en af te breken na zijn levens duur.
    Meer energie kost dan dat het in zijn leven kan opwekken.
    En wat de werkgelegenheid betreft. niet doen,
    Ze worden in het buiten land gemaakt en door pooltjes geplaatst

Recente berichten

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

34 minuten geleden

PostcodeStraatprijs valt aan Boerhaavelaan, 25.000 euro en auto voor winnaars

Vier deelnemers aan de Postcode Loterij in de Boerhaavelaan in Groningen hebben donderdag ieder 25.000…

53 minuten geleden

Catherine Sorgdrager nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg

Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…

2 uur geleden

Weg tussen Stad en Winsum dicht door ongeluk

De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…

2 uur geleden

Herstel Dorkwerderbrug gaat weken duren, schade aan staalkabels in bedieningswerk

Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…

3 uur geleden

Auto rolt over de kop bij aanrijding op N370

Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…

13 uur geleden