Ook dit jaar neemt het verzuim op scholen in de stad Groningen toe. Er waren in het schoolseizoen 2008-2009 733 meldingen, in het seizoen 2012-2013 waren dar er 900.
De stijging kan worden verklaard door dat er adequater wordt gerapporteerd. Toch is er dus sprake van een stijging. Het stadsbestuur wil het verzuim terug dringen door betere controle en preventieve maatregelen. Leerplichtambtenaren moeten sneller kunnen ingrijpen vindt verantwoordelijk wethouder Ton Schroor, dat kan door betere informatieuitwisseling.
De voornaamste oorzaken van verzuim zijn gedragsproblemen en psychische problemen. Daarnaast spelen motivatie en problemen in het gezin een rol. Het is vaak een combinatie van factoren.
De nachtvorst, waar we de afgelopen dagen mee te maken hadden, gaat verdwijnen. Volgens OOG-weerman…
In de gemeenteraad werd er afgelopen week uitgebreid stilgestaan bij de broedplaatsen in de gemeente.…
Het KNMI waarschuwt zondagavond opnieuw voor gladheid. Voor de provincie Groningen geldt er een 'code…
De politie is zondagavond op zoek naar een man vanwege een verdachte situatie nabij het…
In galerie ARTisBOOK aan de Westerhavenstraat vond de afgelopen vier dagen een kunstmanifestatie plaats die…
Met een feestelijk en gevarieerd programma heeft Harmonie Patrimonium zaterdagavond het publiek in de Columnakerk…