Categorieën: Nieuws

Moordenaar Lierstraat 18 jaar cel in

De celstraf van 18 jaar tegen een 54-jarige Groninger voor de moord op zijn ex-vrouw is gehandhaafd. Het hof in Leeuwarden acht de man schuldig aan moord op de 35-jarige Fatma Abdelaziz, op het balkon van haar woning aan de Lierstraat.

De man bracht haar met een groot aantal messteken om het leven, in het bijzijn van enkele van hun vier kinderen. De rechtbank in Groningen en het gerechtshof in Leeuwarden hadden hem eerder ook al tot 18 jaar cel veroordeeld.

De Hoge Raad bepaalde echter dat de strafzaak moest worden overgedaan omdat ze de motivatie “met voorbedachten rade” onvoldoende vond onderbouwd. Volgens het gerechtshof is er geen sprake van dat de man in een opwelling handelde.

Gert van Akkeren

Recente berichten

Nieuwe delen van Doorfietsroute Leek–Groningen vanaf vandaag open

Vanaf deze vrijdag kunnen fietsers gebruikmaken van nieuwe stukken van de Doorfietsroute tussen Leek en…

40 minuten geleden

DJ Coco Coquelicot aangevallen op Ebbingebrug na avondje draaien

Cora Ziengs, beter bekend als DJ Coco Coquelicot in Stad, draait komende zaterdag niet op…

1 uur geleden

18.000 krabbels voor veilige oversteek bij nieuwe Gerrit Krolbrug dinsdag aangeboden in Den Haag

De Fietsersbond en het Platform Gerrit Krolbrug bieden komende de petitie met 18.000 aan in…

2 uur geleden

Gomarus College en ROC Menso Alting openen nieuwe technieklokalen

Het Gomarus College en ROC Menso Alting hebben donderdag twee nieuwe onderwijsruimtes geopend, die leerlingen…

3 uur geleden

‘Groninger Museum stuurloos en in geldnood, steun van gemeente en provincie nodig’

Het Groninger Museum heeft geen duidelijk plan voor de toekomst, kampt met grote financiële zorgen…

3 uur geleden

Treinen moeten nog jaren langzamer rijden tussen Stad en Leeuwarden

Treinen tussen Groningen en Leeuwarden moeten nog jarenlang langzamer rijden bij Hardegarijp. Dat meldt spoorbeheerder…

5 uur geleden