Categorieën: Nieuws

Bas van Kampen stapt op bij Groninger Forum

Directeur Bas van Kampen van het Groninger Forum stopt per 1 april. Dat heeft het stadsbestuur woensdagmiddag bekend gemaakt. Volgens Van Kampen is het besluit in goed onderling overleg genomen.

Het was al enige tijd duidelijk dat het niet goed boterde tussen de leiding van het Groninger Forum en de nieuwe wethouder Dig Ishta. Enkele weken geleden uitte de laatste kritiek op de leiding van het Forum, die behalve uit Van Kampen uit intendant Thom Verheul bestaat. Volgens Ishta voldeed de programmering en de aansturing van het Forum niet en werd er ook onvoldoende gedaan om het draagvlak voor het Forum bij de Groningers te verbeteren. Het businessplan, dat Van Kampen en Verheul bij het stadsbestuur indienden werd onlangs afgekeurd omdat het te ’technisch’ zou zijn.

Volgens de 62-jarige Bas van Kampen gaat hij niet met een bedroefd gevoel weg. Hij zal ook niet helemaal bij het Forum weggaan. Zijn expertise blijft beschikbaar. In welke vorm dat zal zijn is nog niet helemaal duidelijk.

André Huitenga

Bekijk reacties

  • in 2007 werd bekend gemaakt dat Bas van Kampen directeur Groninger Forum zou worden, nu zes jaar stapt hij op. Zes jaar verder, Bas van Kampen heeft lekker zijn pensioen kunnen aanvullen het Forum is terug bij af.

    Oja hij is nog wel beschikbaar maar waarschijnlijk niet voor niets

  • Bas van Kampen maakte op mij nooit de meest Dynamische indruk. Ishta zal wel met de bezem rond aan het gaan zijn. Ik denk dat het van belang is dat het forum geleid wordt door iemand die meer in deze tijd staat en in staat is kansen te zien en daarop in te spelen.

  • Zes jaar lang heeft dhr.van Kampen leiding mogen geven aan een Fata Morgana, nu afgeserveerd (te licht bevonden) met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid riante afvloeingsregeling, getroffen in samenspraak met de wethouder economische zaken dhr.Schroor, u weet wel dezelfde persoon welke dhr.van Kampen destijds heeft aangenomen als wethouder cultuur en op deze plaats heeft neergezet.

Recente berichten

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

7 minuten geleden

Gemeente: ‘Voorlopig geen probleem voor dierenambulance in zero-emissiezone’

Volgens het gemeentebestuur heeft de Dierenambulance Groningen voorlopig geen ontheffing apart nodig voor de zero-emissiezone…

26 minuten geleden

Thermo Fisher wil opnieuw praten over cao; acties voorlopig gepauzeerd

Thermo Fisher, de Amerikaanse biofarmaceut met een vestiging aan de Zuiderweg in Hoogkerk, heeft zijn…

1 uur geleden

Kringloopwinkel GoudGoed blij met nieuwe plek aan Paterswoldseweg: “We hebben veel ruimte”

Kringloopwinkel GoudGoed is bijna een week geopend. Volgens manager van WerkPro Bastiaan van Vliet lopen…

1 uur geleden

Fietser gewond door aanrijding op Osloweg

Op de kruising tussen de Osloweg en de Gotenburgweg vond vrijdagmiddag een aanrijding plaats tussen…

2 uur geleden

Forumbibliotheek Selwerd feestelijk heropend

De Forumbibliotheek in Selwerd is vrijdagochtend feestelijk heropend na een verbouwing van drie maanden. In…

2 uur geleden