Categorieën: Nieuws

Bom Eelde ontploft tussen 11 en 12 uur

De bom die gisteren tijdens graafwerkzaamheden gevonden werd op het vliegveld in Eelde wordt vanmorgen tussen 11 en 12 uur onschadelijk gemaakt. Tijdens de detonatie uur wordt de burgemeester Legroweg uit voorzorg afgesloten voor alle verkeer. Er wordt een kijkersvak ingericht op de parkeerplaats van Floraholland.

Een tweede specialist van de Explosieven Opruimingsdienst (EOD) heeft de bom dinsdag nogmaals geanalyseerd. De bom heeft een intern vertragingsmechanisme dat de ontsteking vanaf het moment van activeren 80 uur op scherp zet. Het is niet zeker óf dit vertragingsmechanisme in werking is getreden, maar uit de analyse van de EOD blijkt dat de kans op ontploffing nagenoeg nihil is. Toch blijft de bom om die reden liggen waar hij ligt en wordt deze niet verplaatst binnen het luchthaventerrein.

De luchthaven verwacht dat de geplande Transaviavlucht naar Gran Canaria van vanmiddag gewoon doorgang zal vinden. Men kan de website van Groningen Airport Eelde in de gaten houden voor actuele vluchtinformatie.

Nabij het vliegveld werd aan het einde van de Tweede Wereldoorlog in april 1945 een verstopte opslagplaats van Duitse vliegtuigbommen gevonden. Mogelijk is bij het opruimen daarvan het een en ander over het hoofd gezien.

Menno van Duinen

Recente berichten

Vooral bewolking en zo nu en dan neerslag tot na het weekend

De lente is nog ver weg en een echte doorbraak van winterweer zit er voorlopig…

5 uur geleden

FC Groningen wint op bezoek bij Excelsior voor het eerst sinds eind oktober

FC Groningen heeft voor het eerst sinds 25 oktober weer een wedstrijd gewonnen. Op bezoek…

6 uur geleden

Forse dakbrand aan De Sitterstraat in Helpman (update)

De brandweer is vrijdagavond met meerdere eenheden uitgerukt naar de De Sitterstraat in Helpman om…

7 uur geleden

Westelijk fietspad langs Petrus Campersingel blijft tot en met volgende week vrijdag dicht

Het fietspad aan de westkant van de Petrus Campersingel is sinds afgelopen woensdag afgesloten. Dat…

8 uur geleden

Van Marum: ‘Alle huurders in bevingsgebied hebben dit jaar nog hun onderhoudsvergoeding’

Alle huurders in het Groningse aardbevingsgebied die hun toegezegde vergoeding voor achterstallig onderhoud aan hun…

8 uur geleden

Nominatie voor CU-vrijwilligersprijs ‘Barmhartige Samaritaan’ weer van start

Tot en met 15 december kunnen inwoners van de gemeente Groningen weer vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties…

10 uur geleden