Foto: mrg.bz/F0Ksyt
Het Groningse advocatenkantoor Yspeert wil minister Henk Kamp voor de rechter dagen. Het kantoor wil dat de gaswinning stopt of dat de voorwaarden van de vergunning worden aangescherpt.
Er wordt een stichting opgericht wanneer tenminste honderd Groningers zich aanmelden. Yspeert wil dan een stichting oprichten die de benodigde juridische stappen zal ondernemen. De gaswinning heeft grote gevolgen voor de bewoners en hun onroerende zaken, volgens het kantoor.
Er kan ten opzichte van de huidige situatie een hoop verbeteren. Zo zou de minister kunnen bepalen dat voorlopig geen gas meer wordt gewonnen. Ook kan de minister de voorwaarden gekoppeld aan de vergunning aanzienlijk aanscherpen. Ook de schadevergoeding moet beter worden geregeld vindt het kantoor.
Catherine Sorgdrager wordt per 1 januari 2026 de nieuwe artistiek leider van Theater De Steeg.…
De N361 is vrijdagochtend afgesloten ter hoogte van Wetsinge vanwege een ongeluk. Daardoor ontstond flinke…
Het herstel van de Dorkwerderbrug gaat zeker nog enkele weken duren. Bij een inspectie heeft…
Twee auto's zijn donderdagavond op elkaar geknald op de N370 tussen oprit Peizerweg en het…
De komende dagen is er veel bewolking met af en toe kans op lichte regen.…
De gemeente werkt op dit moment aan een vlonder in de Gorechtvijver in de Oosterparkwijk.…